Опубліковано

Історія виникнення кулькової ручки

Принцип роботи кулькової ручки був запатентований американцем на ім’я Джон Лауд в 1888 році, але він так і не зміг тоді її створити. Проблема була в щільності чорнила: рідкі протікали, а густі утворювали грудочки, викликаючи гальмування кульки. Саме таким був старт в історії створення кулькової ручки. Зробити кулькову ручку, яка б не бруднила руки і одяг, а також не залишала ляпів, вдалося тільки в 1930-і роки братам Біро (угорцям за національністю) — хіміку Дьєрдя і журналісту Ласло.

Після декількох років удосконалення свого винаходу їм вдалося почати виробництво з випуску ручок в Аргентині. Через певний час, продукція братів Біро стала користуватися великою популярністю і попитом в Південній Америці і потім, у Великобританії. Там і зовсім «кулькова ручка» стала синонімом слова «Біро». Власник фабрики з виготовлення канцтоварів Марсель Біч уважно стежив за успіхом братів Біро. Ще не отримавши патент, він уже був інвестором в технології тонкої обробки металу, де вдалося розробити кульку для ручки з нержавіючої сталі (зараз для його виготовлення використовують карбід вольфраму), діаметр якого був всього міліметр (на ті часи — це немислима точність).

Колір пасти може бути різний, але найпопулярнішим залишається чорний, а на 2 місці — синій. Коли вперше в продаж надійшла перша партія кулькових ручок, в Нью-Йорку вишикувалася така черга, що американській владі довелося виставити кордон із сотні страж правопорядку. За день з полиць змели 10000 ручок, за ціною 12 доларів за штуку: до слова, таку суму отримував звичайний працівник за 8-годинний робочий день. Співробітники компанії Bic твердо впевнені в тому (і гордо заявляють про це), що чорнила в їх ручці достатньо, щоб накреслити безперервну лінію, довжина якої дорівнює 2 км. Завдяки своєму суто практичного дизайну кулькова ручка стала експонатом в Музеї сучасного мистецтва в місті Нью-Йорку. Вона має прозорий корпус, через який видно рівень чорнила, в ній є отвори, щоб вирівнювати тиск у стержні — кулька рівномірно обволікається пастою, а дірочка в ковпачку, що з’явилася в 1991 році, зроблена, щоб дитина, випадково його проковтнувши, не могла задихнутися.

 

Додати коментар

avatar
  Підписатися  
Сповістити про