Опубліковано

Ластик – історія, застосування і можливості

Ластик (стиральна гумка) – канцелярські приладдя, яка використовується для видалення записів олівцем з паперу та інших поверхонь, призначених для письма. Є спеціальні ручки, чорнило, які також можна стерти гумкою.
Дане геніальне відкриття зробив англієць Д. Прістлі, який був першим, хто запропонував своїм знайомим використовувати шматочки натурального каучуку, щоб стирати записи, зроблені олівцем або чорнилом.

Дане геніальне відкриття зробив англієць Д. Прістлі, який був першим, хто запропонував своїм знайомим використовувати шматочки натурального каучуку, щоб стирати записи, зроблені олівцем або чорнилом. Трохи пізніше цей спосіб швидко набув широкого застосування і популярність. Датується цей винахід 1770 роком. Фабрики з виробництва ластиков з’явилися приблизно в кінці XIX століття в Німеччині і Амеріке.С тих давніх пір змінилися склад, і форма, і колір.

Як же стирають гумки? Під час тертя гумою по папері, на якій щось написано, шматочки графіту поступово стираються з паперу та прилипають до поверхні гумки, яка теж стирається дрібними шматочками. В результаті цього процесу поверхня очищається від напису, а й у гумки стирається використаний шар.

Однак, якщо ластик неякісний або засохлий, тоді він бруднить папір і розмазується. У наш час стірательние гумки роблять із різних матеріалів: каучуку, вінілу і пластику. Для підвищення якості стирання до натурального каучуку додають безліч додаткових речовин.

Незамінною і практично основний добавкою є пластифікатор, який виробляють на основі різних тварин або рослинних масел (рапсове масло). Саме пластифікатор забезпечує якість гумки. Використовуються у виробництві ластиков також сірка, кварцова пудра, різного роду наповнювачі (крейдяний, пемзовая пудра).
Колірна палітра ластиков різноманітна завдяки що входять до нього барвників. Наприклад, оксид заліза або сульфід сурми – для червоного кольору гумки, литопон або цинк використовуються для білого кольору гумки, і так далі.

Існують комбіновані і двоколірні гумки, у яких одна сторона м’яка для стирання слідів від графітних олівців, а друга тверда – для видалення слідів від чорнила. Такі гумки можна вважати універсальними, функціональними і практичними.

На сьогоднішній день виробляють кілька видів гумок, що виготовляються на основі каучуку: синтетичні і механічні.

Синтетичні гумки роблять, як правило, з пластика або вінілу, їм можна надавати різні декоративні форми, колір і малюнки. На відміну від каучукових гумок вони служать довше і не псуються з роками.

А ось механічні гумки використовують для зовсім остаточних вилучень і слідів, чорнильних ліній і навіть рожевих плям. Жорсткість такого ластик забезпечує застосування абразивних матеріалів і скребків, тому застосовувати їх треба продумано і обережно.

Як же в такому величезному різноманітті визначити натуральний і якісний ластик? Знаючи кілька секретів, Ви легко зможете це зробити. Натуральний ластик з каучуку зазвичай молочного кольору, має закруглені грані і пористу поверхню.

Неякісний ластик стає брудним і залишає після себе сліди. Ну і, звичайно, все гумки виготовляються в злагоді з гігієнічним стандартом EN-71, тобто в них відсутні шкідливі домішки, і вони не є токсичними.

 

Додати коментар

avatar
  Підписатися  
Сповістити про